Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Festivalový běh libereckým podzemím povede krytem civilní obrany. Výhrou je sud piva

29.09.2022 | 5:50

Hodně netradiční doprovodný program pořádá 2. 10. 2022 tým Sportfilmu Liberec. V podzemních prostorách města Liberce povede trasa běžeckého závodu. Festivalový běh libereckým podzemím totiž vede krytem civilní obrany, jehož vchod se nachází v Lucemburské ulici.

Pavlista 12
Vyzyvatelem je běžec Vít Pavlišta, držitel traťového rekordu v čase 0:58 min.

Závod vede podzemními prostory a pokud to dech závodníkům dovolí, mohou si prohlédnout technické vybavení krytu, které zajišťuje základní životní funkce a potřeby až 1500 ukrývaných osob. Protože je to bunkr docela rozsáhlý, měří trasa běžeckého závodu půl kilometru. Vede kolem původního vybavení krytu – plně funkční strojovny a filtro-ventilačního zařízení.

Závodníci se mohou registrovat na www.sportfilm.cz. Každý závodník má možnost dvou startů, dopoledního a odpoledního (srovnávacího). Vyzyvatelem je běžec Vít Pavlišta, držitel traťového rekordu v čase 0:58 min. Na vítěze čeká sud piva.

TZ Sportfilm Liberec