Kabinet zázraků neboli Orbis pictus mohl v "pandemické"  premiéře vidět omezený počet diváků

16. 09. 2020 | 13:33

Naivní divadlo uvede novinku Kabinet zázraků. Po divadelní výluce v průběhu jara a následném rozvolňování karanténních opatření jsou divadla po celé republice nabita nashromážděnou energií. Diváci se tak mohou těšit na záplavu premiér, které soubory nazkoušely v době, kdy nemohly hrát pro veřejnost. Nejinak je tomu v případě Naivního divadla.

NaivníRadek Petrášek
Foto: Artur Irma

V rozmezí několika týdnů chystá pro své příznivce hned dva zbrusu nové kusy. Od srpna v Naivním divadle zkouší loutkovou inscenaci s pravěkou tématikou, která spatří světlo světa začátkem října – inscenace s názvem Boj o oheň bude mít premiéru v magickém termínu 10. 10. 2020.

Ještě předtím (v sobotu 19. září) však dojde na slavnostní znovuuvedení inscenace Kabinet zázraků neboli Orbis pictus, jejíž pandemickou premiéru mohl omezený počet diváků zhlédnout na konci uplynulé sezóny. Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Amose Komenského, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Přichystal ho tvůrčí tým kmenové režisérky Naivního divadla Michaely Homolové (v NDL například O beránkovi, který spadl z nebe). 

Podtitul inscenace by klidně mohl znít „Zeměkoule v kostce“, nebo přesněji – ve skříni: po vzoru starobylých kabinetů kuriozit herci z jednotlivých poliček tajemného kabinetu vytahují méně či více známé artefakty, které rozžívají pomocí těch nejstarších i nejtradičnějších loutkářských triků. Těmito divadelními zázraky a kouzly postupně dětské diváky seznámí s největšími zázraky v životě kolem nás. Pro někoho je to příroda, pro jiného člověk samotný, leckdo zůstává v úžasu stát zase z objevů a vynálezů, které má člověk za dobu své existence na svědomí. Tím největším zázrakem je však planeta Země jako celek a její fungování ve vesmíru.

Slavnostní uvedení Kabinetu zázraků se uskuteční hned dvakrát, a to v 15:00 a 17:00 hodin.

TZ ND/Jana Pittnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace