Komplikací pro žáky z liberecké střední školy stavební může být dojíždění z 11 okresů

20. 11. 2020 | 14:24

Střední průmyslová škola stavební v Liberci bude muset upravit rozvrh, aby svým žákům usnadnila částečný návrat do školy. Navštěvují ji žáci z 11 okresů a na internátech nebo privátech je asi jen 20 až 30 z nich, ostatní dojíždějí. ČTK to dnes řekl ředitel školy Radek Cikl.

covid student-5520411 1280
Ilustrační foto

Příští týden ve středu se vrátí do středních škol závěrečné ročníky a na školách se obnoví také praktická výuka, i když jen ve skupinách do 20 studentů. "Což může být pro žáky nižších ročníků komplikace. U nás se praktická výuka týká hlavně projektování pozemních staveb a dopravních staveb. Musíme najít nějaký rozumný režim, neboť současně bude probíhat distanční výuka," uvedl ředitel školy s 320 žáky.

Podle Cikla to budou muset řešit úpravou rozvrhu. "Nepříjemné je, že nevíme, na jak dlouho ho změníme, zda na týden nebo na měsíc," uvedl Cikl. To, že se alespoň částečně studenti do školy vrátí, ale vítá. "Prezenční výuka je nezastupitelná. U nás je to komplikované tím, že používáme náročnější programy a každý si doma tu konektivitu nemůže dovolit. Jednak mít potřebné vybavení a také mít dostatečnou kapacitu pro připojení," řekl ředitel. Potřebné vybavení podle něj nemá kolem pěti dětí ze třídy. "Problém je, že tak mezi dětmi vznikají rozdíly, které se budou dlouho stírat," uvedl Cikl. V rámci částečného návratu studentů do škol proto podle něj zvažují, jak by tyto děti mohly docházet aspoň na individuální konzultace.

Problém připravit se budou mít podle ředitele stavební školy i letošní maturanti. "Přišli už na jaře o dva a půl měsíce a na podzim to budou za chvíli další dva," uvedl. Podle něj bude těžké najít kompromis, co po studentech minimálně vyžadovat při maturitní zkoušce. "Nemůžeme si dovolit pustit do praxe nějaké nedouky," dodal ředitel školy.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace