Komunitní středisko Kontakt Liberec sbírá dětské knihy a dává jim druhý život

26. 01. 2020 | 15:05

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p.o. se připojilo k celorepublikovému projektu „Druhý život dětské knihy“, který se uskutečňuje pod patronací Nadace Konto Bariéry. Cílem projektu je sbírat dětské knížky, které poslouží dál dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí.

děti kniha
Ilustrační foto

Projekt probíhá průběžně již od roku 2015 a za tu dobu bylo předáno potřebným více než 500 knih. Mezi obdarovanými jsou děti ze sociálně znevýhodněných rodin a také instituce pracující s dětmi.

V rámci podpory sociálně znevýhodněných rodin byly knihy předány i dětem, které žijí na ubytovnách v Liberci. Pro mnohé z nich to byl velký zážitek a těší se, až se budou moci do nových knížek začíst.

Projekt „Druhý život dětské knihy“ trvá do odvolání a zájemci mohou dětské knihy nosit do Centrálního klubu seniorů (Palachova 504/7, Liberec 1) od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 17:00 a v pátek od 10:00 do 14:00 hodin.

O knihy se mohou přihlásit i instituce pracující s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí.

TZ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace