Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Lesík mezi libereckými ulicemi Fibichova, Riegrova a Alšova dostává postupně novou tvář

22. 10. 2019 | 8:32

Záměr statutárního města Liberce je z lesíku, který je zároveň významným krajinným prvkem, vytvořit průchodný lesopark a odpočinkovou zónu, která bude pomyslně navazovat na Lidové sady, zoologickou a botanickou zahradu a další v okolí přírodně cenná místa.

Les kácení 20191012 111423
Lesík, foto: MML

Než se přistoupí k nějakým větším technickým zásahům, byl zahájen výřez náletových dřevin a čištění plochy od nahromaděných odpadků. V uplynulých týdnech v rámci tohoto území dostaly k vyčištění prostor dobrovolníci nejprve z řad Nadace Wallace Toronta, dále skupina lidí se zájmem o geocaching a nakonec také na 250 členů, převážně pak dětí, z místních skautských oddílů! Lesík, foto: MMLCelkem se v lesíku vystřídalo již 300 lidí, za kterými je vidět spousta odvedené práce. Zapojení dobrovolníci začali postupně plochu vyřezávat od drobných dřevin, přičemž se objevila spousta odpadků včetně podlahových krytin, pneumatik, starého kola a dalších rozličných kusů odpadků. Některé pořezané dřeviny následně posloužily i zvířatům nedaleké zoologické zahrady.

Celkem se odstranilo na 120 m3 náletových dřevin a vysbíralo cca na 7 m3 odpadu. Přibližně je tak vyčištěno tři čtvrti z celkové plochy lesoparku. Místo se tak postupně stává průchodnějším a otevřenějším.

Lesík, foto: MML

Celá akce však stále není dokončena a bude se v ní postupně pokračovat. Proto nabádáme obyvatele, kteří se do těchto míst vydají na procházku, aby dbali na zvýšenou opatrnost. V lokalitě se nachází ještě stále velké množství odpadků, stavební suti nebo různých starých technických prvků.

MML