Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

250 skautů vyčistilo les v Lidových sadech. Tužila se vlčata, světlušky i Čajíček

19. 10. 2019 | 14:23

Skautky a skauti všech věkových kategorií se minulou sobotu sešli, aby společnými silami vyčistili lesopark v libereckých Lidových sadech.

skautiLidsady
Foto od skautů

„Skauti z libereckých oddílů šli do této akce opravdu naplno,“ popisuje průběh akce jeden z organizátorů Roman Patočka, kterého skauti znají pod přezdívkou Čajíček, „akci jsme naplánovali napříč skauty z Liberce, ale jen málokdo věřil, že se nás sejde tolik – od nejmenších světlušek a vlčat, až po organizátory akce.“

Všichni od sobotního rána do pozdních odpoledních hodin společně vymýtili náletové dřeviny v lesoparku v Lidových sadech. Část dřevin byla odvezena, o část projevila zájem i nedaleká Zoo Liberec. A skautské oddíly nezůstaly jen u práce se sekerami a pilami. „Velký dík patří také za to, že skauti vysbírali veškerý odpad, který se v lesoparku nacházel. A že ho tam bylo hodně! Odvezli jsme ho v jednom velkém kontejneru,“ dodává Roman Patočka.

Michal Vinař, referent odboru ekologie a veřejného prostoru z Magistrátu města Liberce, je velmi potěšen tím, kolik práce skauti odvedli: „Místo opravdu prokouklo. Ani největší optimista z kolegů si netroufl odhadovat, že skauti udělají takový kus práce. Prakticky zbývá středová část plochy a je vyčištěno. Zkrátka a jednoduše klobouk dolů a velké díky za pomoc při zlepšování stavu životního prostředí ve městě.“

„Je třeba připomenout, že nám přálo i počasí! A já doufám, že se podobná akce povede opět za rok!,“ těší se Roman Patočka.

TZ