Liberec by od kraje za zoologickou a botanickou dostal dva "důchoďáky" a azylový dům

17. 02. 2021 | 18:38

Rada města Liberce projednala záměr vzájemného převzetí organizací mezi Libereckým krajem a statutárním městem. Záměr projedná také Zastupitelstvo města Liberce ve čtvrtek 25. února. Statutární město Liberec je zřizovatelem Zoologické zahrady Liberec, příspěvkové organizace a Botanické zahrady Liberec, příspěvkové organizace. Jedná se o dvě organizace s nadregionálním významem.

zooNoc2žirafy
archivní foto

Liberecký kraj je  zřizovatelem Domu  seniorů  Liberec - Františkov,  příspěvkové  organizace  a  Domova  pro seniory  Vratislavice  nad  Nisou,  příspěvkové organizace. Tyto organizace  poskytují  své  služby naopak především obyvatelům města Liberec. Předmětem vzájemné směny je dále nemovitost na adrese Široká 304/68, Liberec 3, kde v současné době sídlí Azylový dům „SPERAMUS“.

„Přímá jednání by měla začít příští týden prvním setkáním pracovní skupiny, složené ze zástupců obou samospráv, je třeba mít tedy v ruce alespoň nějaký dílčí mandát. Beru to jako velkou příležitost narovnat určitou alogičnost ve zřizovatelských kompetencích, kdy město spravuje organizace s významným nadregionálním přesahem, kraj zase ty s úzkou městskou funkcí,“ uvádí náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Ke změně zřizovatelů by mělo dojít k 1. 1. 2022. S ohledem na velikost a rozsah činností je možné, že některé úkony budou řešeny ještě v průběhu roku 2022.

LB/Jana Kodymová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace