Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec hledá před zahájením nákladné rekonstrukce nového provozovatele plaveckého bazénu

05. 12. 2019 | 10:53

Liberec začal hledat nového dlouhodobého provozovatele městského plaveckého stadionu. Město by ho chtělo najít ještě před zahájením nákladné rekonstrukce bazénu za stovky milionů korun, tedy do roka a půl. Náměstek primátora pro ekonomiku Zbyněk Karban (ANO) novinářům řekl, že zatím radnice dělá průzkum trhu před vypsáním výběrového řízení.

bazén s p1000475
Foto: MML

"Je to takový první krok, abychom si zmapovali, jestli tady vůbec někdo je, kdo je ochoten a za jakých podmínek provozovat bazén. Předpokládám, že je, chceme se ale o tom přesvědčit a nebráníme prostě nikomu. Takže to může být kdokoliv v rámci republiky," uvedl Karban. Městský bazén má od města dlouhodobě pronajatý Ještědská sportovní, její majitelé už ale nemají podle Karbana zájem po rekonstrukci bazén dál provozovat. "Majitelé nám řekli, že jsou na to staří," dodal náměstek.

Průzkum trhu by měl podle Karbana také ukázat, zda není v republice nějaký investor, který by se chtěl na rekonstrukci finančně podílet a poté získal bazén do dlouhodobého pronájmu. "Záleželo by na podmínkách, protože my určitě nechceme bazén provozovat jako podnikatelský, ale mělo by to být ve stejných intencích jako doteď. To znamená určitě to bude služba pro obyvatele za nějaké dostupné peníze," uvedl Karban. Předpokládá, že s novým provozovatelem město uzavře smlouvu na deset až 15 let.

Plavecký areál postavený podle návrhu architekta Pavla Švancary v polovině 80. let minulého století na Tržním náměstí má ročně kolem 350.000 návštěvníků. Jsou tam tři bazény, dva tobogany, vířivky, skluzavka, sauny, Kneippův chodník a další atrakce. Opravu stadion nutně potřebuje, protože důležitá technologická zařízení již dosluhují, střechou zatéká, nevyhovující je i zasklení budovy a vana hlavního bazénu prosakuje. Rekonstrukce si podle odhadu vyžádá 350 až 400 milionů korun a začne zřejmě v polovině roku 2021. Město nyní hledá firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci. Oprava bazénu potrvá zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen 25metrový bazén v přístavbě vybudované před sedmi lety.

čtk