Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec od ledna přidá jednu noční linku MHD a upraví trasy tak, aby se lidé do cíle dostali rychleji

23. 11. 2022 | 18:34

Liberec od nového roku ke třem nočním autobusovým linkám v MHD přidá jednu navíc. Zároveň upraví jejich trasy tak, že se zkrátí doba jízdy do většiny lokalit. Zejména do Pavlovic, Ruprechtic a Františkova se cestující dostanou v noci z centra výrazně rychleji. Naopak se prodlouží doba jízdy do Vratislavic nad Nisou. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.

busMHDa
ilustrační foto

Změna by měla přispět k většímu zájmu o noční linky, týdně je nyní využije okolo 300 cestujících. Některé potenciální cestující odrazuje, že do některých míst je rychlejší dojít pěšky než absolvovat okružní jízdu po městě. "Město tak vyslyšelo přání lidí na zkrácení doby cestování hlavně v druhé polovině tras současných nočních linek. Například zatímco nyní jedeme noční linkou z Fügnerovy do Františkova 36 minut, tak od ledna to bude pouhých šest minut, do Pavlovic místo 38 minut pojedeme už jen 17 minut," uvedla Kodymová.

Naopak do Vratislavic nad Nisou se jízdní doba prodlouží z osmi minut na 16 minut. "To je dáno otočením směru jízdy noční linky, jelikož ze získaných dat vyplývá, že do Doubí a Vesce cestuje více cestujících než do Vratislavic," řekla mluvčí města. Četnost provozu nočních linek zůstane podle ní zachována. Každá noční linka tedy bude nadále jezdit jednou za noc s odjezdem z terminálu MHD ve Fügnerově ulici v 0:20. "Taktéž zůstane zachována návaznost s ostatními linkami příměstské autobusové dopravy a vlakovými spoji," dodala Kodymová.

Změna začne platit od 2. ledna 2023. Linky číslo 91, 92, 93 a 94 nahradí současné linky číslo 93, 94 a 99.

čtk