Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec pro příští rok počítá s příjmy 2,3 miliardy Kč, je to obdobná výše jako letos

29. 09. 2019 | 10:25

Liberec pro příští rok počítá s příjmy 2,3 miliardy korun. To je obdobná výše jako letos. Vedení radnice sice očekává vyšší daňové příjmy, nepředpokládá ale, že na účtech na konci roku zůstane tolik peněz, kolik mohla využí pro letošní rok. "Rok 2020 bude docela napjatý," řekl ČTK náměstek primátora pro ekonomiku Zbyněk Karban (ANO).

liberec radnice dod
Foto: Mad

Projeví se to podle něj i na investicích. Pro letošní rok je má město naplánované za více než půl miliardy korun, v příštím roce budou nejspíš nižší. "Včetně dotačních peněz, které očekáváme, tak to bude kolem 400 milionů, do půl miliardy," uvedl náměstek.

Na daních předpokládá, že v příštím roce získá město 1,992 miliardy korun. "Navýšení by mělo být kolem 90 milionů korun. Vycházíme z prognóz ministerstva financí," řekl Karban. O výši výdajů podle něj teprve jednají. "Je to ale jednoduché, budou stejné jako příjmy, nebo nižší," dodal.

Zastupitelé Liberce pro letošní rok schválili výdaje 2,68 miliardy korun a příjmy 2,31 miliardy. Schodek 375 milionů radnice pokryje zůstatkem z účtů z loňského roku, výnosy z prodeje cenných papírů a čerpáním kontokorentního úvěru ve výši 126 milionů korun.

čtk