Liberec ušetří na energiích, nakoupil elektřinu a plyn na další dva roky na burze

23. 05. 2020 | 5:42

Hromadný nákup elektřiny a zemním plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno přinese městu Liberec a jeho příspěvkovým organizacím a akciovým společnostem významné úspory nákladů. Oproti roku 2020 ušetří v následujících dvou letech 2021 – 2022 celkem 6,64 milionů Kč (bez DPH) za obchodovatelnou část ceny energií. V letošním roce vynaloží město Liberec za elektrickou energii přibližně 19,1 milionů Kč (bez DPH) a za plyn přibližně 9,4 milionů Kč (bez DPH). 

liberec RadniceNocDam1
Foto: Mad

Koupili jsme nyní, ve vhodnou dobu, elektřinu a plyn na další 2 roky pro většinu našich příspěvkových organizací a akciových společností, tedy školy, sportovní a úřední budovy či zoologickou a botanickou zahradu a další. I tentokrát se k Liberci ve sdruženém nákupu energií připojila řada okolních měst a obcí,“ uvádí primátor města Jaroslav Zámečník.

Silovou elektřinu nakoupila korporátní skupina za 1271 Kč/MWh bez DPH v hladině nízkého napětí a za 1299 Kč/MWh bez DPH v hladině vysokého napětí, čímž dosáhla až 8% úspory oproti letošnímu roku. U maloodběru zemního plynu byla dosažena cena 435 Kč/MWh bez DPH a u velkoodběru 440  Kč/MWh bez DPH, což představuje úsporu až 22 %. Rovněž jako u elektřiny se jedná o obchodovatelnou část ceny. Vítězové tendru jsou EP ENERGY TRADING, a.s. a Pražská plynárenská, a.s.

LB/Jana Kodymová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace