Liberecké divadlo zahraje v pátek před diváky, do hlediště Malého divadla s kapacitou 180 míst se dostane jen 40 lidí

21. 05. 2020 | 5:39

Liberecké divadlo F. X. Šaldy v pátek poprvé po více než dvou měsících odehraje představení před diváky. Půjde o závěrečný díl online divadelního seriálu Operace Archa. V tiskové zprávě o tom dnes za divadlo informovala Michaela Pompová.

liskadivadlo1
Ilustrační foto, Artur Irma

Kvůli nařízením vlády v souvislosti s koronavirem se ale do hlediště Malého divadla s kapacitou 180 míst dostane jen 40 lidí. Fungování divadla zůstává omezené. "Zůstává tak zavřený bar i šatna, všichni musí u vstupu použít dezinfekci rukou a mít nasazenou ústní roušku," uvedla Pompová. Vstupné na představení je 350 korun, v ceně je i seriálové tričko a památeční placky. "Navíc budou smět (diváci) v průběhu osmého dílu zasáhnout do děje hlasováním," řekla Pompová. Po skončení přenosu diváky ještě čeká beseda s herci a tvůrci seriálu.

Divadlo si seriál vytvořilo jako náhradu za to, že nemůže hrát před diváky. Každý týden přes internet odvysílalo jeden díl a děj z jeviště Malého divadla přenášelo v přímém přenosu. V pátek odehraje poslední, osmý díl, a opět ho bude možné sledovat i na internetu, na profilu divadla na facebooku a kanále YouTube. Příběh divadelního seriálu vznikl na základě diváckých podnětů. Jde o bláznivou komediální fikci záchrany lidstva, která se odehrává v Liberci.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace