Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký festival Mateřinka nabídne představení i pro batolata

26. 05. 2019 | 8:08

Liberecké Naivní divadlo připravuje 25. ročník festivalu profesionálních loutkových divadel Mateřinka, který se zaměřuje výhradně na tvorbu pro děti předškolního věku. Festival se bude konat za měsíc, ve větším počtu se na něm objeví také inscenace pro batolata. ČTK o tom za divadlo informovala Jana Pittnerová.

materinka18d
archivní foto

Mateřinka se poprvé uskutečnila v roce 1972, v Liberci se festival koná jednou za dva roky. Na 25. ročníku festivalu od 18. do 22. června vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů. Pět z nich bude hrát pro děti od jednoho do tří let, kterým předvedou šest inscenací. "Slovo zhlédnout by však bylo v tomto případě lépe nahradit příznačnějším zažít, neboť půjde o představení interaktivní, prožitková, s minimem slov, zato s maximem vjemů, která dětem přiblíží okolní svět skrze jejich smysly a prožitky," uvedla Pittnerová. Divadelní jeviště se podle ní při představení promění v jednu velkou hernu. "Místo, kde dětská fantazie nezná hranic, kde je možné zkoumat, poznávat, cítit a prožívat," dodala.

Na festivalu vystoupí Divadlo loutek Ostrava s inscenací Bato a Lato, pražské Studio Damúza s představením Moment!, belgický Theater De Spiegel z Antverp uvede Zvídavost a Toto není kniha a spolu s mosteckým Divadlem rozmanitostí se malí diváci vydají při inscenaci Výlet na cestu z dětského pokojíčku na konec světa. Šňůru batolecích představení zakončí polský Teatr Lalek z Wroclawi, pro jehož představení Džungle se stal inspirací amazonský deštný prales.

Vstupenky na jednotlivá představení je možné zarezervovat si již nyní.