Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký světový šampionát bude přehlídkou toho nejlepšího ze 180 tanečních škol z 22 zemí kontinentu

08. 11. 2019 | 7:56

Již po jedenácté bude Liberec místem setkání až tří tisíc tanečníků a tanečnic z celého světa, kteří přijedou na WADF World Dance Championship 2019. Otevřené taneční mistrovství světa zaplní taneční sály, hotel i zábavní část CENTRA BABYLON na celý týden 17. – 23. listopadu 2019.

tanec 2 46508517 10212217203414749 7463509152959037440 o
World Dance Championship Liberec

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích bude pestrou přehlídkou toho nejlepšího z více než 180 tanečních škol z 22 zemí světa. Nejpočetnější výpravou budou letos školy české, které mají výhodu domácího prostředí. Očekávají se početné výpravy z Polska a Ruska, další školy přijedou také z Ukrajiny, Kazachstánu, nebo Itálie, Německa, Maďarska, Francie, Slovenska i Švédska a Finska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a na 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní padesátičlenná porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků z celé Evropy i z Ruska.

World Dance Championship Liberec

Soutěžní klání i doprovodný program bude opět divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, budoucí mistři světa i speciální hosté, to vše bude k vidění po celý týden. Na akci je možné zakoupit celodenní vstupenky přímo na místě, tančit se bude denně do pozdního večera a sledovat taneční vystoupení je možné ve dvou tanečních sálech a až na čtyřech tanečních parketech.

Divácky nejvíce přitažlivé bývají disciplíny Caribien Dance, Latinsko americké techniky ve všech kategoriích, ale také Street Dance a Jazz Dance v kategoriích malých i velkých teamů. Tento rok bude možné sledovat dvě nové disciplíny a to Jazz funk a Acrobatic show. Podrobné informace k soutěži jsou na stránkách www.latinofestival.cz.

TZ