Malé divadlo se v sobotu pomyslně promění v kavárnu, v níž budou herci servírovat umění

19. 11. 2021 | 13:28

Malá scéna Šaldova divadla v Liberci se v sobotu večer pomyslně promění v kavárnu, v níž budou herci servírovat své umění. Program na Noc divadel chystá i druhé divadlo v Liberci, loutkové Naivní. Lákat bude na představení i koncert. ČTK to sdělili zástupci obou divadel.

divadlo malé FB 239570370 4172722059443572 5799231371784340654 n
Archivní foto

Divadelní kavárna v sále Malého divadla začne servírovat tříhodinové menu po 19:00. "Kromě nápojů a drobného občerstvení z baru si budete moci objednat také speciální divadelní menu v podobě krátkých skečů, monologů, písní a zábavných čísel v podání našich herců," uvedl za Šaldovo divadlo Jakub Kabeš. Podle něj chystají i jedno překvapení. "Přestože nesmíme příliš prozrazovat, můžeme alespoň naznačit, že jeho součástí bude spousta dobré hudby, a pokud rádi tančíte, také jistě nebudete ošizeni," dodal Kabeš.

Naivní divadlo chystá na dopoledne i odpoledne loutkové představení a na večer koncert. V 10:00 uvede ve Studiu svou nejnovější inscenaci Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! vhodnou pro děti od pěti let. Po jeho skončení si diváci budou moci při workshopu vyrobit loutku. "Pro starší děti od osmi let je v 17:00 připravena inscenace o životě a díle slavného astronoma Galilea Galileiho – Hvězdný posel, inspirovaná stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih Petra Síse," uvedla za Naivní divadlo Jana Pittnerová. Na představení naváže komentovaná procházka, která zavede diváky do jinak běžně nepřístupných míst divadla.

Večerní divadelní koncert nazvaný Jukebox začne ve 20:00. "Jak už ze samotné podstaty jukeboxu vyplývá, volba repertoáru bude čistě na divácích, kteří si užijí oblíbené písně napříč různými žánry a jejich originální divadelní ztvárnění," dodala Pittnerová.

Vstup do obou divadel bude v sobotu možný po předložení potvrzení o očkování, prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech, negativního antigenního testu ne staršího než 24 hodin nebo PCR testu ne staršího než 72 hodin. Lze i absolvovat samotest na místě.

Do Noci divadel se v sobotu zapojí přes 80 divadelních souborů, divadel a institucí ze 30 měst celé republiky. Devátý ročník této akce má podtitul Fresh Air.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace