MHD: Spojení do Stráže nad Nisou zůstane zachováno, dosavadí třicítka se změní na devětatřicítku

22. 11. 2021 | 16:40

Autobusy MHD jezdící do Stráže nad Nisou nekončí. Naopak, doplní je víkendová linka. "Několikaměsíční hledání řešení umožnilo zachovat provoz městských autobusů do lokality, kam zajíždějí více než sedmdesát let a ukončilo obavy a nejistotu místních," uvedla v tiskové zprávě DPMLJ Martina Poršová.
 

busMHDa
archivní ilustrační foto

Výraznější změnou pro obyvatele Stráže nad Nisou a Růžodolu Mlýn bude nahrazení linky č. 30 nově vzniklou linkou MHD číslo 39. Spoje linky č. 39 budou prakticky přečíslované spoje linky č. 24, které budou ze zastávky Pavlovice křižovatka prodlouženy do Stráže nad Nisou a Růžodolu Mlýn. V pracovní dny dojde pouze k drobným úpravám. Všechny linky MHD jedoucí do Stráže nad Nisou budou odjíždět na terminálu MHD Liberec Fügnerova, tak jako doposud z nástupiště č. 6.

„Provoz linek MHD obsluhujících Stráž nad Nisou bude nově financován společně obcí Stráž nad Nisou a Statutárním městem Liberec,“ doplnil Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ.

 „Veliké díky za rozhodnutí zachovat linku 23 a 30 v téměř nezměněné podobě doplněné o plnohodnotné víkendové spoje nově vzniklou linkou 39 v náhradní (méně finančně náročné) trase tedy patří především Mgr. Jiřímu Šolcovi (SML) a samozřejmě také dopravnímu řediteli Bc. Martinu Hettnerovi a Lukáši Těšínskému (oba DPMLJ), kteří vždy ochotně předělali návrhy jízdních řádů a vše dotáhli až do konečné podoby,“ píše ve svém prohlášení k občanům Daniela Kysilková, starostka Stráže nad Nisou.

Jízdní řády MHD začnou platit v souvislosti s celostátní změnou jízdních řádů od 12. 12. 2021.
 
DPMLJ/Martina Poršová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace