Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Mistrovy osmdesátiny odstartují festival Benátská!, pořadatelé chystají speciální dárky

25. 06. 2019 | 18:18

Úvodní den festivalu Benátská! s Impulsem (25. – 28. července 2019) bude patřit hudební oslavě 80. narozenin Karla Gotta. Právě jeho vystoupením, během kterého Karla Gotta doprovodí Band Pavla Větrovce a hosté Ilona Csáková, Markéta Konvičková a Petr Kolář, vyvrcholí čtvrteční program.

gott5TOP
Archivní foto z České mincovny: Artur Irma

Karel Gott, foto: Lenka Hatašová„Vytvořme si fantastickou atmosféru už během oslavy narozenin Karla Gotta! Těšíme se na vás,“ zve na jediné letní open air vystoupení Karla Gotta jeden z pořadatelů Petr Pečený.

Program prvního dne doplní koncertními sety Anna K., Peter Nagy, Záviš a další umělci.

Velmi speciální záležitost

„Všichni chceme panu Gottovi udělat radost, vyjádřit úctu a poděkovat, že přijal pozvání zahrát do našeho kraje a chystáme mu k narozeninám několik speciálních dárků,“ popisuje pečlivé přípravy na návštěvu Karla Gotta na festivalu Benátská! Pavel Mikez, druhý z pořadatelů.

Nejen hudbou živ je člověk

Benátská! s Impulsem kromě skvělého koncertního programu má mnoho co nabídnout. Festival je zasazen do krásné lokality plné travnatých ploch vybízejících pro odpočinek, picknick či jen povalování za poslechu hudby, vše okresluje nádherný výhled na dominantu kraje Ještěd.

Pyšní se také vynikajícími službami a servisem pro návštěvníky a to i ve stanovém městečku, podporuje lokální výrobce potravin, snaží se o maximální respekt vůči životnímu prostředí a je festivalem bezbariérovým.

„Jsme festivalem pro celou rodinu a dost si na tom zakládáme. Takže kromě snahy o maximální čistotu v celém areálu, zajišťujeme celou řadu doprovodných akcí, které pobaví všechny – od dětí po důchodce. Pro letošní rok připravujeme: zónu vědeckého centra IQlandia a IQpark z Liberce, různé dětské koutky s kreativním zaměřením – bude i koutek Oblastní galerie Liberec, nejdelší vodní skluzavku v ČR, obří nafukovací prolézačku, Bumber Ball, ale i zónu HC Bílých tygrů Liberec a spoustu dalších atrakcí,“ doplňují pořadatelé.

„Kdo bude chtít žít nejen potravou hudební, ale i se bavit a dobře se najíst, bude na tom nejlepším festivalu v České republice! Svoje si najdou masožravci i vegani, vše doplníme velkým výběrem nápojů včetně oblíbené vinárny.“

Letos vystoupí: Karel Gott, Europe, Chinaski, Richard Műller, Čechomor, No Name, David Stypka, Doctor PP, Lenny, Ben Cristovao, Dalibor Janda a další.

Podrobný seznam naleznete na www.benatska.cz.

TZ