Na liberecké stavební průmyslovce vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy - originální model z vlnité lepenky

23. 05. 2023 | 17:17

Mladí stavaři ze Střední průmyslové školy stavební Liberec postavili nejvyšší mrakodrap Evropy v 15. ročníku mezinárodní soutěže HSF System Modelium. Odborná porota soutěže rozhodne do 24. května, zda liberecké modely postoupí do národního finálového kola.

lepenka2
detail - systém použitý na mrakodrap

Do národních finálových kol v Česku a na Slovensku postoupí šestice nejlepších staveb z každé země.

Vítěz soutěže.Z nich následně vzejde osm soutěžních týmů, které si to rozdají v mezinárodním superfinále v Ostravě. Soutěžním úkolem bylo navrhnout a vytvořit originální model z vlnité lepenky na téma „Nejvyšší mrakodrap Evropy“.

Celkem se v letošním jubilejním ročníku soutěže utká 23 škol (32 týmů) z České republiky a 8 škol (10 týmů) ze Slovenska. Mladí stavaři soutěží o ceny v celkové hodnotě 134 000 Kč.

Mezinárodní soutěž HSF System Modelium je určená pro žáky středních odborných škol se zaměřením na stavebnictví.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

TZ HSF System

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace