Na místě zbouraného bývalého sídla strážníků v dolním centru Liberce bude zatím parkoviště
Na místě bývalého sídla strážníků v dolním centru Liberce bude zatím parkoviště. Budovu v ulici Dr. Milady Horákové současný majitel bourá, protože je ve špatném technickém stavu. Vyplývá to z vyjádření Ondřeje Paclta, mluvčího skupiny Syner Group, jejíž jedna firma objekt vlastní.
Městská policie měla v někdejším sídle Okresního podniku bytového hospodářství svoji hlavní základnu od roku 1993 dalších 14 let, než se přestěhovala do budovy Uranu, kde je dosud. Město pro opuštěnou budovu nemělo využití a nakonec ji prodalo.
Plánů na využití prázdného několikapatrového domu bylo podle mluvčího současného vlastníka několik. "Kompletní rekonstrukce však nepřicházela v úvahu kvůli zastaralému dispozičnímu a technickému řešení samotného objektu, celého areálu i související infrastruktury. Na špatném stavu se navíc podepsalo, že objekt byl řadu let opuštěný a pouze udržovaný, proto jsme z preventivních a bezpečnostních důvodů přistoupili k jeho demolici," řekl dnes Paclt ČTK.
Po zkultivování celé plochy bude podle něj zatím plnit roli parkoviště pro uživatele vedlejší kancelářské budovy S tower. "Do budoucna připravujeme plán na celkovou revitalizaci tohoto území, ale jsme na úplném začátku a je to běh na dlouhou trať. Navíc ve druhé polovině areálu máme stále fungující nájemce," dodal Paclt.
čtk