Na průtahu Libercem pokračuje ŘSD v pokládce litého asfaltu a dokončuje římsy

19. 09. 2023 | 9:37

V Liberci na silnici I/35 pokračuje ŘSD s rekonstrukcí dvou mostů a stavbou průpletového úseku podle harmonogramu. Na začátku úseku stavby ve směru od Prahy na Chrastavu nyní na připojovacím rameni okružní křižovatky pokládáme asfalt. Na prvním mostě probíhají dokončovací práce pod mostem, kde např. stavíme schodiště a provádíme kamennou dlažbu.

silnice řsd 20230918 112320
Foto: ŘSD

Dále probíhá ruční pokládka litého asfaltu a na připojovací větvi ve směru od Kunratic pokládáme konstrukční vrstvy ze štěrkodrti. Na druhém mostě doděláváme římsy a betonujeme přechodové oblasti. V tomto úseku také pokládáme konstrukční vrstvy tak, aby tento týden došlo k propojení všech úseků stavby.

Zprovoznění nového úseku v částečném profilu plánujeme 22. října. Doprava bude v obou jízdních pásech svedena do pravého jízdního pruhu, protože ve středovém dělícím pásu plánujeme montáž nových svodidel a osazení nových silničních obrub. Aktuálně řidiči místem projedou obousměrným provozem vedeným v jízdním pásu ve směru na Turnov v režimu 2+1.

Zhotovitelem opravy prvního mostu ve směru od Prahy (ev. č. 35-024..2) je společnost PORR a.s., konstrukci armovaného svahu provádí sdružení Strabag a.s. a Integra stavby a.s. a zhotovitelem stavby průpletového úseku je společnost Eurovia CS, a.s. Kompletní cena stavebních prací činí 331 mil. Kč.

TZ/ŘSD

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace