Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

O termínu opravy na stadionu v Liberci rozhodne, jak si povedou fotbalisté Jablonce a Boleslavi v předkolech Evropské ligy

22. 07. 2019 | 15:04

Nové zastřešení hlavní tribuny na fotbalovém stadionu U Nisy v Liberci se možná bude budovat až na jaře příštího roku. Záleží to na tom, jak si povedou fotbalisté Jablonce a Mladé Boleslavi v předkolech Evropské ligy. ČTK to dnes řekl ředitel libereckého fotbalového klubu FC Slovan Libor Kleibl.

TvLKslovan-slovacko8
Foto: Artur Irma

"Pokud by postoupili do základní části, tak by hráli u nás a museli bychom práce přesunout na jaro," řekl Kleibl. Fotbalový stadion patří městu. Práce si vyžádají přes sedm milionů korun. Firmu, která je provede, radnice vybrala v soutěži minulý týden.

Liberecká radnice původně plánovala, že dosluhující zastřešení se vymění ještě letos. Jablonec či Mladá Boleslav ale nemají podle Kleibla pro základní skupinu Evropské ligy stadiony s dostatečnou kapacitou. "Je stanovena 8000 diváků, tu nemají. Takže pokud jim UEFA nedá výjimku, jakože loni Jablonci dala, ale dvakrát po sobě ji asi těžko získají, tak budou muset hrát u nás," dodal ředitel Slovanu. V takovém případě by se letos dělaly jen přípravné práce a zastřešení by se měnilo až na jaře.

Pokud ani jeden z týmů do Evropské ligy nepostoupí, oprava se stihne na podzim. "Týkalo by se to asi jen tří našich zápasů, na podzim jsou tři reprezentační přestávky," uvedl Kleibl. Po dobu prací by diváci na hlavní tribuny nesměli. "Řešení pro držitele permanentek máme. Přesunuli bychom je na severní tribunu. Máme tam pro ně blokovaná místa," dodal ředitel klubu. Na využití zázemí uvnitř hlavní tribuny podle něj stavební práce nakonec nebudou mít vliv.

Zastřešení hlavní tribuny je třeba vyměnit kvůli korozi ocelových nosných konstrukcí. Radnice tím chce předejít možné havárii. Nové zastřešení by mělo zajistit i více světla pro trávník, protože v jeho přístupu na celou hrací plochu nyní střecha brání. "Trávník v té části vypadá rozhodně hůř než ve zbytku hřiště," řekl již dříve náměstek primátora Jiří Němeček (ANO). Část střešní krytiny proto nahradí prosvětlovací tabule.

Hlavní tribuna s více než 2000 míst k sezení se stavěla v polovině 90. let minulého století, naposledy byla upravena před dvěma lety. Tehdy se za 5,3 milionu korun modernizovalo vnitřní zázemí, aby splňovalo podmínky pro pořádání evropských zápasů. I tehdy rekonstrukci zaplatil liberecký magistrát jako majitel stadionu.

čtk