Odpad se vyváží ve standardních svozových dnech, bez omezení. Lidé ho teď vyprodukují podstatně více

24. 03. 2020 | 13:16

Primátor Liberce Jaroslav Zámečník rozhodl o pokračování dočasného omezení provozu Magistrátu města Liberce, které spočívá  v úplném zrušení úředních hodin na všech pracovištích libereckého magistrátu a Městské policie Liberec, a to do 1. dubna 2020 6:00 hodin.

odpadTakhle ne1
V těch dnech platí povinnost sešlapávat krabice a další objemný odpad. Aby se místo v kontejneru dostalo na každého. Archivní foto: SML

Další rychlé informace z liberecké radnice: Telefonický a e-mailový kontakt s Magistrátem města Liberce zůstává zachován (veškeré kontakty jsou uvedeny na www.liberec.cz) a přikládám jako přílohu emailu. Přístup veřejnosti do úředních budov je možný v nejnutnějších případech a v přísně regulovaném režimu, pouze po předchozí dohodě, včetně nutnosti prokázat totožnost.

Infolinku pro pomoc seniorům nad 65 let provozuje příspěvková organizace města Komunitní středisko Kontakt Liberec.  Aktuálně dnes město Liberec distribuuje dezinfekční prostředky privátním lékařským ordinacím.

Práce vedení města pokračuje v adekvátně vhodné míře, tedy konají se porady vedení, jednání Rady města Liberce funguje prostřednictvím videokonferencí, které krizový stav umožňuje.

Krizový štáb statutárního města Liberce se v tomto týdnu sejde třikrát, vždy řeší aktuální stav bezpečnosti, školství, dopravy i chodu úřadu.

Svoz komunálního odpadu probíhá ve standardních svozových dnech, bez omezeného režimu. Pracovníci Komunitních prací Liberec, kteří se obvykle starají o čistotu centra města, v těchto dnech posílili úklidové služby kolem kontejnerových stáních na sídlištích, neboť tím, že jsou lidé ve svých domovech, vytvářejí více odpadu.

Městská policie Liberec dohlíží na nošení roušek osob, které se pohybují na veřejném prostranství. Pokud někdo roušku nemá, řeší to na místě domluvou.

Rekreační a sportovní areál Vesec je od úterý 17. března odloučeným stanovištěm Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, p.o. Ve vyhrazených místech funguje speciální tým, který dezinfikuje vybavení zásahových sanitních vozů. Celý prostor je bezpečně ohraničen.

Od čtvrtka 26. března až do odvolání dojde k dočasné změně jízdních řádů spojů Městské hromadné dopravy v Liberci. Provoz MHD bude končit ve 23 hodin.  Vybrané linky budou zrušeny bez náhrady. Ruší se školní ranní spoje a omezují se spoje v odpolední špičce.

A na závěr přidávám informaci o prodloužení výstavy Voda a civilizace, čítající 24 solárních panelů umístěných na náměstí před radnicí, s termínem trvání až do 22. dubna 2020.

LB/Jana Kodymová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace