Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přehlídka působivých snímků Czech Industry Photo se zdrží v Liberci před OC Forum až do 4. prosince

20. 11. 2023 | 19:09

Další ročník putovní přehlídky působivých snímků z českého průmyslu známý pod názvem Czech Industry Photo začal v Liberci, kde se zdrží před OC Forum až do 4. prosince. Poté se posune o sto padesát kilometrů jižněji do adventních Pardubic.

foto4
Foto - zdroj: www.czechindustryphoto.com

Tato venkovní fotovýstava, jež prostřednictvím několika nadšenců šíří průmyslovou osvětu, odhaluje technologické novinky i úspěšné realizace českých firem například ukázkou pětikilové zlaté mince od České mincovny sídlící v nedalekém Jablonci. Během následujících sedmi měsíců tyto velkoformátové obrazy s doprovodnými příběhy postupně zavítají do deseti měst Čech a Moravy, kde si je veřejnost může prohlédnout zdarma. Následně se v nedalekém horizontu představí rovněž publiku za hranicemi naší vlasti.

„Mám velkou radost, že se letos podařilo na cesty vypravit další ročník této putovní fotopřehlídky, která pomáhá vizuální formou šířit technologické novinky a úspěchy českých firem napříč regiony. Je totiž známo, že jeden obrázek sdělí publiku víc než tisíc slov. Stejně tak je zapotřebí na příkladech ukazovat, kam až sahá slovo PRŮMYSL, a že kreativní umění je příkladnou součástí inovativní průmyslové produkce," uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka Czech Industry Photo. Je proto důležité nezanedbávat průmyslovou osvětu ani v době aktuálního útlumu evropského hospodářství. „Právě nyní subjekty ze všech odvětví intenzivně hledají podněty pro své inovace, nové partnery, příležitosti či investory. A nejmladší generace se bez odkladu každým rokem rozhoduje, co by ji bavilo a jaké zaměření půjde studovat. Proto propojování a prezentované informace v podobě poutavých dvojjazyčných příběhů (fyzicky i online) je jednou z důležitých misí Czech Industry Photo," doplňuje zakladatelka.

Tato putovní výstava bude k vidění až do června příštího roku postupně v deseti městech Čech a Moravy, kdy přesné termíny včetně umístění lze nalézt na webových stránkách této fotovýstavy. Jejím pořadatelem je v rámci společenské odpovědnosti PROMOLIGA® – komunikační agentura. Czech Industry Photo je realizováno bez státních a evropských dotací za podpory nadšenců, spolupracujících subjektů, asociací a partnerů, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Více informací k této fotovýstavě, dalším zastávkám i ostatním příběhům v online podobě je k dispozici na www.czechindustryphoto.com v českém a anglickém jazyce.

PROTEXT