Radnice začíná splácet dluh a postará se o veřejné záchodky. Mají být i v budově Uranu, kde vznikne odbavovací hala pro autobusák

13. 10. 2021 | 15:05

Liberečtí radni schválili výjimku ze směrnice rady č. 3RM Zadávání veřejných zakázek SML na zpracování projektové dokumentace interiéru "Zázemí autobusového nádraží v parteru objektu URAN". Město tak pokračuje v přípravě projektu. Nyní je v přípravě dispoziční úprava prvního patra pro účely autobusového nádraží Liberec.
 

UranNovýMad
vizualizace opraveného Uranu, v přízemí má být zázemí pro autobusové nádraží

„Je to další krok ke splnění slibu Liberečanům, že z tohoto místa zmizí odporné staré stavební buňky a vznikne tam důstojnější zázemí pro cestující. Novinkou je, že v rámci úprav v budově necháme postavit i veřejné toalety. O přesunu zázemí pro autobusové nádraží do přízemí budovy Uranu zastupitelstvo rozhodlo už dříve a Rada města nyní dává zelenou k uzavření smlouvy s projektanty, kteří by začátkem 2022 měli představit finální řešení celého prostoru,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

V této souvislosti zmínil, že v "nové" odbavovací hale v budově Uranu budou i veřejná WC, zpoplatněná na minci či kartu a otevřená non stop. Tím vedení města začíná splácet dluh vůči veřejnosti, neboť na území krajského města ryzí veřejné záchodky už nejsou. Kromě v Uranu by se měly veřejné toalety znovu otevřít na Soukenném náměstí, tam, kde se říkalo Metro, a další by měly vzniknout v objektu radnice. Urychleně by se WC měly otevřít i na terminálu Fügnerova, kde jsou už dlouho "dočasně" mimo provoz.

Primátor zmínil, že veřejnost může používat i WC v restauracích, jež mají předzahrádky a zabírají veřejný prostor. Součástí každé smlouvy o záboru mezi městem a podnikatelem je ustanovení, že restaurant umožní použití toalet všem, nejen svým hostům.

uba, LB/Jana Kodymová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace