Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Rybovku, snad nejznámější českou mši vánoční, zažijí Liberečané v ojedinělém provedení

13. 11. 2019 | 14:41

Známá a přesto překvapivá. Taková bude letošní Česká mše vánoční pod Ještědem. O zlaté neděli zazní v Kostele sv. Antonína Velikého v Liberci v provedení špičkových sólistů. Doprovodí je domácí Pěvecký sbor Ještěd a vyhlášené Moravské klavírní trio.

sborJeštěd
Pěvecký sbor Ještěd. Foto: www.jested-choir.cz

„Historicky první souznění obou těles a profesionálních zpěváků bude určitě monumentální zážitek,“ očekává Michal Buzek, ředitel pořadatelské agentury Elset.

Trio, jež založili členové Státní filharmonie Brno, pravidelně hraje hlavně s renomovanými umělci doma i v zahraničí. Při chystaném adventním koncertu se v díle Jakuba Jana Ryby o narození Krista s ním představí pěvci Zuzana a Tomáš Jeřábkovi, Kristýna Saňková a Martin Šujan. „Lidé si mohou již rezervovat lístky přes evstupenku a neměli by dlouho váhat. Předprodej se rychle rozbíhá,“ doporučuje Buzek.

Kostel na Sokolském náměstí zpestří čekání na blížící se Vánoce o všech svátečních nedělích. První adventní neděle, 1. prosince, bude patřit show swingu a jazzu amerického gospelového zpěváka Lee Davisona. O týden později rozezní svatostánek v doprovodu varhaníka Bohuslava Ledla grabštejnský patriot Luděk Vele, dlouholetý sólista opery Národního divadla. Stříbrná neděle bude patřit cimbalistce a zpěvačce Zuzaně Lapčíková, zlatá pak mimořádné Rybovce.

Vánoční strom před libereckou radnicí se rozsvítí již koncem listopadu. Od 1. do 22. prosince pak bude před radnicí pravidelný kulturní program a také bohaté stánkové tržiště.

Předprodej vstupenek na www.evstupenka.cz

archivní foto

Přehled koncertů v kostele sv. Antonína Velikého

ne, 1. 12. 2019 16:00

LEE DAVISON QUARTET

ne, 8. 12. 2019 16:00

LUDĚK VELE - ZPĚV, BOHUSLAV LEDL - VARHANY - ADVENTNÍ KONCERT

ne, 15. 12. 2019 16:00

ZUZANA LAPČÍKOVÁ

Ne, 22. 12. 2019 16:00

JAKUB JAN RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ - ADVENTNÍ KONCERT

TZ