Silný vítr, který měl v nárazech přes 70 kilometrů v hodině, předčasně ukončil dnešní provoz lanovky na Ještěd

05. 10. 2019 | 16:56

Silný vítr dnes odpoledne zastavil provoz visuté lanovky na Ještěd v Liberci. V nárazech má přes 70 kilometrů v hodině, přípustných je 58 kilometrů. Vítr má ještě sílit, a tak dnes už lanovka jezdit nebude. ČTK to řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

lanovkaHOtelJeštěd
archivní foto

Kabinová lanovka měla dnes jezdit do 19:00, poslední jízdu podle Štěpána odjeli v 15:30. Dnes na Ještědu pršelo, a tak i zájem o přepravu na vrchol kopce byl menší než v jiných dnech. "Přepravili jsme do nějakých 500 lidí," dodal Štěpán. Letos kvůli silnému nejezdila lanovka zhruba desetkrát, tento týden to je podruhé.

Ještědská dvoukabinová lanovka patří mezi nejstarší klasické lanové dráhy, v provozu je přes 85 let. Využívají ji především turisté z Česka, Německa a Polska, z vrcholu hory se jim nabízí výhled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, Český ráj a České středohoří. Loni lanovka přepravila 295.000 lidí, šlo tak o druhou nejúspěšnější sezonu za poslední čtvrtstoletí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace