Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tatrhy se vrací do míst svého vzniku, v sobotu obsadí Širokou ulici a Papírák v Liberci

21. 06. 2024 | 5:00

Festival Tatrhy se letos vrací do míst svého vzniku. Uskuteční se v Liberci na Papírovém náměstí a ulici Široká v sobotu 22. června 2024 od 11 do 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na více než 120 stánků s designem, prvotřídním gastrem, lokálními produkty a ani letos nebude chybět sekce blešího trhu. Po celý den bude trh doprovázen bohatým kulturním programem pro děti i dospělé.

tatrhy lb 448317912 808111114720055 3131250640345766448 n
Foto - zdroj: Facebook/Tatrhy - putovní městské trhy

Na velkém pódiu vystoupí alternativní písničkář Thom Artway, holčičí rapperky Hihihahaholky, kapela Iglú, duo Klub tajných zahradníků či Ganifim s muzikou ovlivněnou východní Evropou. K tanci i poslechu na malém pódiu návštěvníky rozehřeje DJ, kromě jiného si zde bude možné vyslechnout i autorské čtení básníka Martina Trdly. Mezi pouliční počiny se mohou návštěvníci těšit na bubenickou show Ference Triska, žonglérsko-výtvarné kejkle Conrada Erica Armstronga nebo Tančírnu tanga či workshop improvizačního divadla Imjoy. „Kulturní program na tatrzích Široká je opravdu pestrý, a to také díky městu Liberec, který program finančně podpořil.“ Doplňuje jedna z organizátorek tatrhů Kristýna Ptáčková

Tatrhy v roce 2023, foto - zdroj: Facebook/TatrhyNa své si přijdou také děti, které zabaví pohádka Jak slon dostal chobot od divadla Toy Machine nebo promítání krátkých pohádek ozvěny Anifilmu 2023, skákací hrad, kolotoč, jízda na koních či aktivity pro celou rodinu od Krajské vědecké knihovny a mnohé další. Vlastní workshop chystá také Moon Gallery u Sterea na který bude plynule navazovat vernisáž výstavy Kolem světa.

K tatrhům se připojí i místní podniky jako je například Bistro Široku, Junge Lab., Stereo, Organza a další, rozprostřou se v přilehlých ulicích, kde tento den bude zastaven běžný automobilový provoz.

Součástí celé akce budou i ukázky řemesel, svou práci ukáže hned několik řemeslníků z Libereckého kraje. Návštěvníci tak uvidí, jak probíhá například výroba nožů, obuvi, ale třeba i dřevořezbářské práce a další.

Tatrhy v roce 2023, foto - zdroj: Facebook/Tatrhy Tatrhy fungují na území Libereckého kraje již sedmým rokem. „Utvářejí a zároveň kultivují prostor pro setkávání všech generací. Podporují lokální a přespolní prodejce, designéry, řemeslníky, malé výrobce i začínající kreativní tvůrce. Kromě toho je snahou Tatrhů upozornit na zanedbané lokality a prostory se skrytým potenciálem.“ Vysvětluje Ptáčková. 

Od roku 2017 se uskutečnilo více než 20 akcí, lidé si našli Tatrhy například na louce, na vlakovém nádraží, v ulicích Žitavy nebo uprostřed panelového sídliště …

Více informací: https://www.facebook.com/tatrhyfestival

TZ