Tématem dubnové přednášky z cyklu Památky kolem nás budou historické kulturní krajiny a jejich rozmanitost
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. Tentokrát se posluchači mohou těšit na poutavý výklad Markéty Šantrůčkové, která představí „Historické kulturní krajiny České republiky a jejich rozmanitost“. Přednáška se koná již v úterý 13. dubna 2021 od 17 hodin.
Pozvání na dubnovou přednášku přijala RNDr. PhDr. Markéta Šantrůčková, Ph.D. z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i., která posluchačům přiblíží téma „Historické kulturní krajiny České republiky a jejich rozmanitost“. V České republice nalezneme mnoho míst, která vynikají svými přírodními krásami, kulturními památkami nebo spojením obojího. O krajinách, kde jsou stopy jejich dlouhodobého kultivování lidskou činností dobře patrné, hovoříme jako o historických kulturních krajinách. Přednášející představí různorodost historických kulturních krajin, se kterými se můžeme v České republice setkat, a doplní výklad o četné příklady takových krajin především ze severu Čech. Přednáška začíná online v úterý 13. dubna 2021 od 17 hodin.
Přednášky jsou nově vzhledem k vládním opatřením pořádané v online prostředí. Zájemci se mohou připojit k živému vysílání na facebookovém profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci bezplatně a vyslechnout si poutavý výklad odborníků. Pro dotazy posluchačů poslouží „chat“, kam mohou psát své dotazy. Záznam z přednášky bude vždy umístěn na YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny. Je tedy možné se na přednášku podívat i zpětně.
Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.
TZ/Alžběta Sakařová