Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Třídenní hudební festival Benátská! v Liberci letos navštívilo přes 40.000 lidí

28. 07. 2019 | 16:16

Třídenní hudební festival Benátská! v Liberci, který skončil v noci na dnešek, navštívilo přes 40.000 lidí. Ředitel festivalu Pavel Mikez odhaduje, že návštěvnost mohla být až o deset procent vyšší než loni. "Přesná čísla ještě nemáme," dodal. Nejvíce lidí přišlo v sobotu, skoro 16.000. Žádné větší problémy organizátoři ani policisté nezaznamenali. Úklid areálu ve Vesci by měl skončit nejpozději ve středu.

TvLKbenatska6
Foto: Artur Irma

Festival se konal posedmadvacáté, hlavní hvězdou byla poprocková skupina Europe. Původně měl zazpívat i Karel Gott, ale kvůli akutnímu zápalu plic čtvrteční vystoupení zrušil. Problémy byly ve čtvrtek jen při zahájení festivalu, kdy příchozí diváci museli čekat i dvě hodiny ve vedru, než se dostali do areálu. "Nepředpokládali jsme, že přijde tolik lidí, službu u vstupů jsme pak posílili, řekl Mikez. Po organizační stránce jinak hodnotí festival jako bezproblémový. "Samozřejmě nějaké detaily byly. Letos to byl ale jeden z takových pohodovějších ročníků," řekl ředitel.

Policisté v souvislosti s festivalem nemuseli řešit žádné vážné problémy ani porušení veřejného pořádku. "Dopravní policisté v sobotu pouze šetřili dopravní nehodu na centrálním parkovišti," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Do několika zaparkovaných aut tam narazila dodávka, kterou řídil opilý muž. Policisté mu v dechu naměřili 1,87 promile. "A ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok," dodala Sochorová.

Podle Mikeze už úklid veseckého areálu začal. "Počítám, že v úterý, nejpozději ve středu už bude areál vyčištěný a bude sloužit dalším akcím," dodal. Už dnes také začal předprodej na další ročník festivalu, který se bude konat za rok opět poslední červencový víkend. "Z 30 procent máme kapelami příští ročník obsazený," řekl Mikez. Za rok vystoupí skupiny Divokej Bill, Rybičky 48, Mirai, Škwor či Mandrage.

čtk