Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Uzavřenou pobočku České pošty ve Vesci se ani po slevě nedaří prodat. Vypadá to na ukázkový "ležák"

03. 07. 2024 | 8:32

Uzavřenou pobočku České pošty v liberecké čtvrti Vesec se ani po slevě nedaří prodat. Vyvolávací cenu pošta snížila v květnu z původních 8,7 milionu korun zhruba o desetinu na 7,83 milionu, kupec se ale ani v opakované aukci nenašel.

poštaVesecProdej
archivní foto

Další kolo mělo být ve středu 10. července, nikdo ale v zákonné lhůtě nesložil požadovanou kauci 783.000 korun, dražit se tak nebude. Česká pošta už vyhlásila nové kolo na 7. srpna se stejnou cenou, zjistila ČTK na webu České pošty.

V Libereckém kraji je pobočka ve Vesci první z loni uzavřených poboček, kterou Česká pošta nabízí. Dům stojí u hlavní silnice vedle základní školy u autobusové zastávky. Na pozemku o celkové výměře 524 metrů čtverečních je i malá zahrada. Kromě dnes už prázdných prostor pošty jsou v domě dva pronajaté byty 1+1 a 3+1 v prvním patře. Budova je stará zhruba 125 let, je podsklepená a má půdu. Podle znalce je objekt zachovalý. Zájemce o dražbu musí do 29. července složit kauci.

Do dražby se zatím ani jednou nezapojil Liberec, přestože zastupitelé loni rozhodli, že město bude usilovat o budovy uzavřených poboček ve Vesci a také ve Švermově ulici na Františkově a u Vápenky. Náměstek primátora Adam Lenert (ANO) ČTK řekl, že snížení ceny nepovažují za dostatečné. "Částka, kterou bychom byli ochotni akceptovat, je kolem šesti milionů," řekl. Už dříve pro srovnání uvedl, že za obytný dům se šesti byty v ulici Na Žižkově dal magistrát předloni na podzim soukromému vlastníkovi 12,5 milionu korun. Cena vesecké pobočky je tak z pohledu radnice nepřiměřená.

Česká pošta loni v červenci kvůli úsporám zrušila v zemi téměř 300 poboček, zůstalo jich 2900, propustila zhruba 1500 lidí. Pošta argumentovala tím, že zájem o tradiční poštovní služby klesá, snížením počtu poboček i propuštěním části zaměstnanců zmírnila svou ztrátu. V Libereckém kraji skončilo na začátku loňských prázdnin 13 poboček, nejvíc v krajském městě, kde jich pošta zavřela šest včetně druhé největší v OC Globus. O tři pošty přišla Česká Lípa, dvě skončily v Jablonci nad Nisou a po jedné zavřeli v Turnově a Rokytnici nad Jizerou.

čtk