V Liberci po Velikonocích začne fungovat druhý sběrný dvůr. Provizorium ale zřejmě potrvá několik let

04. 04. 2021 | 16:35

V Liberci od úterý po Velikonocích začne fungovat druhý sběrný dvůr, bude v Londýnské ulici v Růžodole. Město si od něj slibuje, že odlehčí sběrnému dvoru v Ampérově ulici v průmyslové zóně jih, u kterého se tvoří velké fronty. Půjde ale zatím o provizorní řešení, než se v Londýnské vybuduje oficiální sběrný dvůr s re-use bazarem a případně i kompostárnou, řekla ČTK vedoucí libereckého odboru ekologie a veřejného prostoru Lucie Sládková. Provizorium zřejmě potrvá několik let.

sběrný dvůr
archivní ilustrační foto

Vybudování plnohodnotného sběrného dvora v Růžodole město chystá už několik let. Původní návrh nevyhovoval po architektonické stránce, proto je nutné projekt přepracovat. "V současné chvíli Kancelář architektury města zpracovává projektovou dokumentaci budoucího sběrného dvora," uvedla Sládková. Město už dříve uvedlo, že náklady na výstavbu odhaduje na 20 až 30 milionů korun a většinu z nich chce zaplatit z evropské dotace.

Provizorní sběrný dvůr je na druhé straně města, než je ten v Ampérově ulici. "Aby lidé nemuseli jezdit přes celé město a stát dlouhou frontu," uvedla Sládková. Předpokládá, že ho budou využívat zejména obyvatelé Růžodolu, Pavlovic, Ruprechtic, Krásné Studánky, Ostašova či Radčic. Vozit sem ale mohou jen velkoobjemový odpad či bioodpad. Nelze zde odevzdat nebezpečný či stavební odpad ani elektro. "Otevřeno bude pro občany města Liberce od pondělí do soboty, a to od 8:00 do 16:30. V neděli bude zavřeno," dodala vedoucí libereckého odboru. Provoz provizorního sběrného dvora bude mít stejně jako u toho v Ampérově ulici na starost firma FCC.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace