V Liberci se o úklid města stará i 13 malotraktorů s radlicemi, 71 řidičů a 26 pracovníků s lopatami

11. 01. 2021 | 8:59

Minulý týden, kdy začalo sněžit, prověřil akceschopnost Technických služeb města Liberce. Otestoval připravenost na zimní údržbu komunikací, chodníků, schodišť, veřejných prostranství, přechodů pro chodce a zastávek MHD ve městě Liberec. "Zatím v Liberci vše stíháme podle plánů a soli máme ve skladu dostatek," informoval primáror krahjského města na svém facebookovém profilu.

LBudržba1
Foto: FB libereckého primátora J, Zámečníka

Primátor Zámečník dále napsal: V TSML máme letos 2 dispečinky pro koordinaci 71 řidičů a 26 pracovníků na ruční úklid sněhu, dále 21 sypačů s radlicemi, 13 malotraktorů s radlicemi a dalších 20 nejrůznějších nakladačů a vozidel.

Časové limity jsme si nastavili o 50% kratší, než ukládá vyhláška Ministerstva dopravy, tj. např. nejdůležitější silnice upravujeme už do 2 hodin po spadu sněhu.

Foto: FB libereckého primátora J, Zámečníka

Které silnice a chodníky jsou v zimním období uklízeny jsou k dohledání v mapových podkladech města Liberce s vyznačením údržby komunikací a chodníků: http://marushkapub.liberec.cz/default.aspx?themeid=1.

Telefonické podněty od občanů lze v pracovní den nonstop na dispečink 604 295 474 nebo na e-mail: dispecer@tsml.cz

Zdroj: FB

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace