Ve Studiu Educa, které právě vysílá v liberecké areny, vystoupil i Vít Klusák, režisér dokumentu V síti

16. 10. 2020 | 11:31

Včera v 9:00 se měly otevřít brány liberecké Home Credit Areny a měl být zahájen 14. ročník veletrhu práce a vzdělávání EDUCA MYJOB Liberec. Místo toho byl ve stejnou dobu zahájen první veletrh EDUCA ONLINE. Ten všem zájemcům zprostředkovává veškeré zajímavé informace z oblasti vzdělávání i trhu práce i v této době, kdy je konání veletrhu v jeho fyzické podobě nemožné.

aeducaTitul
Foto: Sport Park Liberec

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA ONLINE letos  probíhá jen online. Sledujte jej na YouTube Studio Educa. Vysílání jede už druhý den, dnes od 9.40 hodin.

Spolu s veletrhem EDUCA ONLINE byl zahájen i provoz mediálních studií STUDIO EDUCA a EDUCA UP, která jsou streamována přímo na webových stránkách veletrhu EDUCA. V obou studiích si diváci mohli během čtvrtka 15. října vyslechnout rozhovory se zajímavými hosty – STUDIO EDUCA se zaměřuje na oblast školství, EDUCA UP pak na trh práce a zaměstnanost. Vysílání bude probíhat i během dneška.

„Velmi si vážím toho, že se našemu EDUCA týmu podařilo téměř nemožné – ve velmi krátké době zvládli připravit skvělou alternativu EDUCY, jakou jsme dříve znali. Samozřejmě bychom to nezvládli ani bez našich partnerů – Libereckého kraje a Úřadu práce – a dalších subjektů, které se na všem podílely. Věřím, že EDUCA ONLINE se příště stane plnohodnotnou součástí veletrhu a my se tak v roce 2021 sejdeme jak v Home Credit Areně, tak i v online prostředí,“ uvedl za organizátory Lukáš Přinda, jednatel společnosti SFM Liberec.

Foto: Sport Park Liberec

STUDIO EDUCA ve čtvrtek nabídlo rozhovory například s jednatelem společnosti SFM Liberec, která za organizací celého veletrhu stojí, Lukášem Přindou, režisérem dokumentárního filmu V síti Vítem Klusákem, zástupkyní projektu O2 Chytrá škola Marií Mališkovou či náměstkem primátora Statutárního města Liberec pro oblast školství Ivanem Langrem. Celým dnem provázeli moderátoři z řad studentů Gymnázia Doctrina Andrea Večeřová, Denisa Kupcová, Anna Lehmannová a Jan Kubáček.

Ve studiu EDUCA UP proběhly rozhovory například s ředitelkou Úřadu práce Liberec Kateřinou Sadílkovou, Marcelem Burdychem ze společnosti Laird Thermal Systems o talent managementu a uskutečnila se také panelová diskuze na téma trh práce a zaměstnanost s předními odborníky. Programem EDUCA UP provázely moderátorky České televize Vendula Horníková a Michaela Nováková.

Foto: Sport Park Liberec

Samotný veletrh EDUCA ONLINE poběží až do konce ledna 2021, díky čemuž se všechny důležité informace budou moci dostat k mnohem širšímu publiku. Součástí virtuálního veletrhu jsou medailonky jednotlivých škol, podcasty s řediteli i studenty škol, či tzv. EDUCA STAGE.

Živé vysílání STUDIA EDUCA a EDUCA UP probíhá přímo na www.educaliberec.cz, kde najdete také více informací k celému veletrhu.

Veletrh patří k největším akcím svého druhu v Česku. Loni se na něm představilo přes 60 středních škol a zhruba stejný počet zaměstnavatelů. Home Credit Arenou prošlo za tři dny 18.000 lidí. Letos bylo ale podle Lukáše Přindy kvůli koronavirovým omezením přihlášeno jen 52 škol a 20 firem.

Veletrh je tradičně určen pro žáky osmých a devátých tříd, kteří se rozhodují o své budoucnosti. Educa ale nabízí i informace pro ty, kdo by chtěli změnit svůj profesní život. Informace tam najdou i firmy nebo jejich personalisté. Do projektu se již tradičně zapojuje mimo jiné i úřad práce.

Sport Park Liberec/Pavlína Tomisová, čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace