Známky dětí z liberecké Husovky překrývala covidová nálepka. Škola již ukončila výuku

26. 06. 2020 | 12:22

Obrázky mraku, slunce, roušek a nápis Společně jsme to zvládli překrývaly známky za II. pololetí na vysvědčení, které dnes přebíraly děti v liberecké základní škole Husova. Škola takzvanou covidovou nálepkou chtěla dát najevo, že hodnocení za období ovlivněné koronavirovou epidemií není objektivní.

"Zakryté známky jednak říkají, že nejsou úplně vypovídající a jednak dávají dětem i trvalou vzpomínku na tuto dobu," řekla dnes ČTK ředitelka školy Blanka Lukeš Reindlová. Za ideální by podle ní na škole považovali, kdyby mohlo na vysvědčení být bez dalšího hodnocení, že školáci druhé pololetí absolvovali. To ale možné není. "Slovo absolvoval by muselo být stejně převedené na nějaký klasifikační stupeň," uvedla ředitelka.

Foto: Artur Irma

Za vypovídající nepovažuje známky za druhé pololetí ani třídní učitel ze čtvrté třídy této školy Eduard Durník. "Děti měly málo času nasbírat známky, aby to vysvědčení bylo spravedlivé. Ale není podstatné, co si odnesou na tom papíře, ale co si odnesou ve svých hlavách," uvedl. V hodnocení vycházel u žáků z výsledků v prvním pololetí i toho, jak se snažili při výuce na dálku. "Myslím si, že si nikdo nepohoršil," dodal.

Uplynulé měsíce ale zároveň vnímal jako výzvu. "Setkali jsme se s problémy, které jsme předtím neřešili. A musím říci, že spousta rodičů nám hodně pomohla, byla to i jejich zásluha," řekl. Míní, že zkušenosti získané z online výuky se dají využívat i do budoucna. "Používali jsme různé interaktivní aplikace k procvičování na dálku, a to jsou přesně ty prvky, které bych chtěl zachovat," řekl Durník. Výuka na dálku se zamlouvala i desetiletému Šimonovi Urbánkovi, který chodí do jeho třídy. "To mě celkem bavilo. Chyběli mi akorát kamarádi," uvedl.

Foto: Artur Irma

Škola v Husově ulici dnes předčasně ukončila školní rok kvůli rekonstrukci suterénu a školení zaměstnanců. Rodičům ale zároveň nabídla možnost posílat děti do školy i celý příští týden na příměstský tábor, chodit bude zhruba 40 školáků. Nebyla jediná, kdo školní rok ukončil předčasně. V Liberci se dnes rozdávalo vysvědčení ve zhruba polovině z 20 městských základních škol.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace