Během dopravních nehod, které se staly za vichru a deště, se nikdo nezranil. Přítomen nebyl ani alkohol
Během čtvrtka, stejně jako v celé republice, bylo i v Libereckém kraji velmi deštivé a větrné počasí. Policisté v kraji vyjížděli k celkem patnácti dopravním nehodám, z nichž sedm se stalo na Liberecku, pět na Jablonecku, dvě na Semilsku a jedna na Českolipsku.
První dobrou zprávou je, že při těchto nehodách nebyl naštěstí nikdo zraněn. Druhou dobrou zprávou se samozřejmě také jeví i fakt, že u žádného z řidičů havarovaných vozidel policisté provedenou dechovou zkouškou nezjistili v jejich dechu alkohol. Příčinou osmi dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy a u dvou také nepřiměřená rychlost. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 480.000,- Kč.
Jedna z dopravních nehod se stala na Jablonecku na silnici první třídy číslo deset mezi obcemi Loužnice a Držkov. Řidič s vozidlem Škoda Kodiaq jel dopoledne kolem půl deváté ve směru od Loužnice, kde na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk, vyjel vpravo a narazil do ocelových svodidel. Policisté z Dopravního inspektorátu tuto událost vyřešili jako dopravní nehodu s projednáním a řidiči havarovaného vozidla udělili blokovou pokutu.
PČR/Dagmar Sochorová