Cizinecká policie se psy provedla na pokyn hygieniků kontrolu ubytovny. Cílem bylo testoval zde bydlící na covid

112
02. 04. 2021 | 19:46

Dnes cizinečtí policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje, kontrolovali jednu z ubytoven v Liberci. Záměrem součinnostní akce, která byla zorganizována na žádost Krajské hygienické stanice, a na níž se kromě policistů Odboru cizinecké policie a pracovníků hygienické stancie podíleli také zdravotníci z infekčního oddělení, bylo testování ubytovaných osob na onemocnění Covid-19.

cizinecká
Foto: PČR

Do opatření byli zahrnuti také psovodi Oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a příslušníci Hasičského záchranného sboru, kteří již v minulosti policistům byli velmi nápomocni. V loňském roce několik obdobných kontrol na žádost Krajské hygienické stanice Libereckého kraje proběhlo v místech bydliště osob, kterým byla nařízena izolace z důvodu infekčního onemocnění Covid-19. Hasičský záchranný sbor vždy seznámil a intruoval policisty v bezpečnosti při kontaktu s infekčními osobami, dovybavil policisty potřebnými ochrannými prsotředky a po provedených kontrolách hasiči dekontaminovali jejich ústroj a materiál, který mohl být nákazou infikován. 

V průběhu testování ubytovaných osob provedli cizinečtí policisté také kontrolu oprávněného pobytu osob, případně také to, zda nevstoupili na území České republiky v rozporu s Ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví.

V ubytovacím zařízení byly otestovány čtyři desítky osob. Jednalo se o občany České republiky a cizince z Evropské unie - Polska, Maďarska a Slovenska. V rámci kontroly nebyl zjištěn žádný cizinec ze státu mimo Evropskou unii. Policisté u jednoho cizince zjistili, že se prokazuje neplatným dokladem totožnosti a za tento přestupek, podle zákona o pobytu cizinců, mu byla udělena pokuta v příkazním řízení v hodnotě pět set korun. 

PČR/Vojtěch Robovský

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace