Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Čtvrteční požár domu v Kořenově na Jablonecku způsobil škodu sedm milionů korun

21. 06. 2024 | 11:05

Čtvrteční požár domu v Kořenově na Jablonecku v Jizerských horách způsobil podle odhadu hasičů škodu sedm milionů korun. Zásahem se jim podařilo uchránit majetek zhruba za tři miliony korun. Příčina vzniku požáru se zjišťuje, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.

hasiči kořenov5 GQgmYuBWkAAyosV
Foto: HZS LK

Při požáru utrpěl lehké zranění jeden z hasičů, nešlo ale o nic vážného. "Nepožadoval ani ošetření," dodala Benešová. Uvnitř domu v době požáru nikdo nebyl.

Požár v Horním Kořenově byl hasičům nahlášen ve čtvrtek pár minut po 11:00. Oheň se na dům rozšířil z přilehlé kůlny. Požár likvidovali hasiči z devíti jednotek zhruba dvě a půl hodiny. K hašení využili výškovou techniku - automobilový žebřík, a také vysokotlaké zařízení CCS Cobra, které zároveň řeže a hasí.

čtk