Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Kriminalisté zadrželi dva muže, kteří v České Lípě přepadli vozíčkáře. Hrozí jim až deset let vězení

112
21. 03. 2023 | 18:00

Kriminalisté zadrželi v pondělí dva muže ve věku 21 a 23 let, které dnes obvinili z loupežného přepadení devětašedesátiletého vozíčkáře v České Lípě. Oběma hrozí až deset let vězení, policie chce, aby je soud poslal do vazby. Na webu policie o tom informovala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

vozík
ilustrační foto

Dva muži přepadli muže na invalidním vozíku minulý týden ve středu kolem 21:30 v České ulici a vzali mu několik tisíc korun. "Společnými silami ho shodili z vozíku, a když bezvládně ležel na zemi, prošacovali ho a okradli. Vzali mu úspory, kterými si chtěl zaplatit ubytovnu po svém návratu z tříměsíční hospitalizace v nemocnici, během které mu lékaři amputovali jednu nohu. Bohužel ani tato okolnost mladé lupiče nijak neobměkčila a bez milosti mu vzali všechno, co u sebe měl, včetně osobních dokladů," uvedla Baláková.

Podle ní oba mladí muži obviněni ze zločinu loupeže ve formě spolupachatelství patří mezi bezdomovce. "Starší z dvojice už byl osmkrát pravomocně odsouzen, z toho čtyřikrát za majetkovou trestnou činnost. Naposledy vyšel z věznice v dubnu loňského roku. Jeho spoluobviněný dosud záznam v rejstříku trestů nemá," uvedla mluvčí policie. Vyšetřovatel chce oba muže stíhat vazebně. "Nyní musíme vyčkat na stanovisko státního zástupce a soudce," dodala Baláková.

Připomněla zároveň, že vozíčkáři po přepadení pomohli pracovníci sociálních služeb města České Lípy, kteří mu zajistili bezbariérové přístřeší, potraviny a oblečení. "Pomohou mu i s vyřízením dalších záležitostí spojených s jeho materiálním zabezpečením," dodala mluvčí policie.

čtk