Liberečtí strážníci řešili neuvázaného psa opilcova. Jablonečtí policisté to už spočítali vandalovi
V liberecké ulici Fügnerova se minulý týden pohyboval muž svlečený do půli těla, doprovázený psem. Hlídka městské policie dotyčného zastavila a strážníci řešili to, že pes by zde měl být uvázán, informuje liberecká MP na svém facebookovém profilu.
Muž byl evidentně pod vlivem alkoholu náhle jednoho ze strážníků uhodil do obličeje. Za pomocí hmatů a chvatů byl zpacifikován a pro podezření z trestného činu útoku na úřední osobu předán kolegům z PČR. Nadýchal přes 3 promile. Strážník zůstal nezraněn, pes musel být odchycen a převezen do útulku.
Zdroj: FB MP Liberec
Pod vlivem alkoholu rozbil u podchodu skleněnou výplň
V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 44letému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci, kterých se dopustil 8. června letošního roku. Tehdy v Desné v ulici Krkonošská krátce po dvacáté hodině rukou rozbil skleněnou výplň u podchodu pro chodce. Tím způsobil škodu ve výši přes třináct tisíc korun. Bezprostředně po činu policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 3,89 promile. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.
PČR/Dagmar Sochorová