Noční požár napáchal na hale Jablotronu v Jablonci milionové škody. Zraněn nikdo nebyl

112
06. 08. 2021 | 13:13

AKTUALIZOVÁNO: Milionové škody napáchal noční požár na průmyslové hale společnosti Jablotron v oblasti Rýnovic v Jablonci nad Nisou. Po čtyřech hodinách se hasičům oheň podařilo zlikvidovat, zraněn při tom nikdo nebyl. Dopoledne se na místo vrátili vyšetřovatelé, příčiny požáru dál zjišťují, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda.

hasBunka1
ilustrační foto, aktuální video mají hasiči na twitterovém účtu.

Požár průmyslové haly byl na operační středisko hasičů nahlášen kolem 02:15. "Požár měl zasáhnout levou přední část výrobní haly, kde byl uskladněný materiál. Při požáru nedošlo ke zranění, ani nebyla nutná evakuace osob," doplnila krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Na místo bylo postupně povoláno osm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. "Lokalizace požáru proběhla po cca 45 minutách od příjezdu na místo události," uvedl mluvčí hasičů. Likvidaci požáru komplikovalo podle něj to, že jde o moderní halu se sendvičovou skladbou stěn, a hasiči tak museli rozebírat plechové opláštění i střešní konstrukci, aby dohledali skrytá ohniska ve stěnách a dohasili je. K odvětrání objektu pak nasadili přetlakovou ventilaci.

Poškozená hala, foto: HZS LK

Oheň poškodil halu společnosti JabloPCB, která je součástí skupiny Jablotron. "V budově probíhaly pouze práce spojené se stěhováním a přípravou na zahájení výroby, a také proto můžeme potvrdit, že nedošlo k žádnému ohrožení na zdraví osob.

Nyní probíhá vyčíslení odhadu škod a současně usilovně pracujeme na přípravách rozjezdu výroby," uvedla na dotaz ČTK asistentka vedení společnosti Táňa Dušková. JabloPCB se zaměřuje na komplexní zakázkovou výrobu a kompletaci elektronických sestav výrobků. Klíčovým výrobním sortimentem je zabezpečovací technika.

sídlo Jablotronu z www.jablotron.cz. Hořela ale hala na Rýnovické

Jablotron je českou společností, která se od roku 1990 a zaměřuje na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení, poskytuje i bezpečnostní služby. V Rýnovicích u rychlostní silnice na Liberec vybudovala firma před pěti lety moderní logistické centrum za 94 milionů korun. Požárem byla poškozena nově dokončená sousední budova.

čtk

Video zde, zdroj: twitter HZS LK

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace