Od střetu dvou osobních aut u Jestřebí hasiči spěchali k záchraně koně

112
20. 08. 2019 | 16:19

Tři jednotky hasičů dnes krátce před jedenáctou hodinou zasahovaly u dopravní nehody v obci Jestřebí u střetu dvou osobních automobilů. Jedna osoba byla při příjezdu hasičů stále zaklíněna v autě a bylo ji potřeba pomocí rozpínáku vyprostit.

JestřDN200819
Foto HZS

Po vyproštění hasiči poskytli zraněnému předlékařské ošetření a u havarovaných automobilů provedli protipožární opatření. Událost si vyžádala celkem 3 zraněné osoby, z toho jedna byla transportována vrtulníkem ZZS do nemocnice. Další osoba byla převezena do nemocnice sanitním vozem. Po celou dobu zásahu byla komunikace uzavřena. Na místě zasahovaly jednotky: Stanice Česká Lípa, Stanice Doksy, JSDH Česká Lípa.

ilustrační foto

Z místa události se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v bahně. Vyplašené zvíře bylo potřeba vyprostit v co možná v nejkratším čase. Pomocí upínacích popruhů a záchranné sítě se podařilo koně zvednout a dopravit do bezpečí. Hasiči také asistovali při nakládce koně do převozního boxu. Na místě zásahu spolupracovali hasiči s přivolaným veterinářem, který po celou dobu zásahu poskytoval lékařský dohled. Zasahující jednotky: Stanice Doksy, Stanice Česká Lípa, JSDH Doksy 1 – Doksy

HZS/Lucie Hložková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace