Policisté dopravního inspektorátu v Liberci získali moderní zázemí i techniku

112
02. 08. 2022 | 17:12

Policisté dopravního inspektorátu v Liberci získali nové zázemí i moderní techniku. Rekonstrukce pracoviště byla další etapou obnovy policejního areálu v centru krajského města, který byl původně postaven jako textilní továrna. Rekonstrukce prostor inspektorátu stála 9,5 milionu korun, na další dva miliony přišlo vybavení.

PolicieBus21akce
ilustrační foto

Tým dopravních policistů díky tomu získal i druhou robotizovanou stanici, která umožní rychlou a kvalitní dokumentaci dopravních nehod, řekl na dotaz ČTK krajský policejní náměstek pro ekonomiku Vladimír Libnar.

Ještě před deseti lety patřily budovy v Pastýřské ulici k nejhorším sídlům policie v republice, od té doby se ale podle Libnara do areálu investovalo kolem 200 milionů korun a další projekty se připravují. "Areál Pastýřská je jeden ze stěžejních areálů krajského ředitelství, v současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci třetího a čtvrtého podlaží, kompletně je zrekonstruována služba kriminální policie a vyšetřování a čeká nás ještě logistická část areálu," řekl náměstek. Ročně se podle něj v kraji do policejních budov a služeben dává kolem 50 milionů korun.

Foto: PČR

Podle vedoucího dopravního inspektorátu Františka Proroka získali policisté kvalitní pracoviště i zázemí. V Česku je 80 dopravních policií, ta liberecká patří podle něj co do počtu řešených nehod do první desítky. Dopravní policie má 33 lidí, do plného stavu chybí podle Proroka dva policisté. Práci policistů při dokumentování dopravních nehod výrazně zrychlí a zpřesní nové vybavení. "Je to přístroj, který nám pomáhá při zaměřování místa dopravních nehod," doplnil.

Práci na místě dokáže podle Proroka moderní technika zkrátit i o desítky minut. "Záleží na rozsahu nehody, kolik je tam zraněných a podobně. Nejprve necháváme pracovat záchranáře a teprve pak nastupujeme my," řekl vedoucí dopravního inspektorátu. První robotizovanou stanici k dokumentování nehod získali podle něj policisté v Liberci už před pěti lety s novými vozy. "K obsluze té předchozí byli potřeba dva policisté kvůli zaměřování, u téhle nové už stačí jen jeden," dodal Prokop. Práci by podle něj výrazně urychlil i dron, ten ale zatím policisté v Liberci k dispozici nemají.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace