Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policisté na čtyřkolce vyjeli do Jizerek. V Sedmihorkách hosty poučili, jak se nenechat okrást

112
05. 07. 2024 | 12:24

Na začátku prázdnin policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě vyjeli do předem vytipovaných míst v okolí Návarova, Souše, Protržené přehrady a v oblasti Jizerských hor. Svoji pozornost zaměřovali především na místa, kde je lesním zákonem zakázán vjezd do lesů.

letoPčr2
Foto: PČR

Dále v rámci tohoto výkonu služby hlídky provedly kontroly v terénu, kde invazivní sběrači lesních plodů najíždějí svými motorovými vozidly až do chráněných krajinných oblastí a odlehlých míst Jizerských hor.

Policisté zkontrolovali také řadu objektů v osadě Jizerka a také hovořili s řadou cyklistů, kteří se tam na svých jízdních kolech v té době pohybovali. Během této akce, při které po celou dobu vládlo teplé letní počasí, tanvaldští policisté nemuseli řešit žádné protiprávní jednání.

Ovšem v okamžiku, kdy následně po náročné službě v terénu vezli čtyřkolku do myčky, v Jablonci nad Nisou u jedné z pěších zón přes otevřené okénko od skupinky tří osob závan marihuany. Osoby se k držení marihuany pro vlastní potřebu přiznaly a policisté věc kvalifikovali jako přestupek, který hned na místě vyřešili v příkazem na místě.

Podobné akce za využití čtyřkolky budou v následujících letních měsících pokračovat. Policisté tak svůj výkon služby budou směřovat i do méně přístupných míst, kam by se s osobním vozidlem v členitém terénu nedostali.

Policisté v Sedmihorkách upozorňovali, jak si během rekreace chránit majetek

V první prázdninovou středu policisté zamířili do autokempu v Sedmihorkách na Turnovsku. Tam procházeli mezi stany, karavany, obytnými vozy i chatkami a upozorňovali přítomné rekreanty na důkladné zabezpečení jejich majetku. Řeč přišla nejen na zajištění objektů, ve kterých přebývají, ale také na zabezpečení cenností a volně odložených věcí. Policisté s dětmi také hovořili o bezpečném chování v terénu a u vody. Dále s nimi mluvili a bezpečné jízdě na kolech či koloběžkách.

Všichni oslovení návštěvníci kempu také od policistů obdrželi leták s důležitými radami a drobné upomínkové předměty. Děti měly radosti i z omalovánek, které jim policisté pro zpestření pobytu na dovolené také dali.

Podobné preventivní akce budou policejní preventisté organizovat v průběhu letních prázdnin v rekreačních střediscích v celém Libereckém kraji.

PČR/Dagmar Sochorová