Policisté předvedli um svých čtyřnohých svěřenců. Psy i koně představili školákům i seniorům
Ve Frýdlantu začátkem června představili svoji práci nejen čeští a polští psovodi, veřejnost mohla v akci vidět i policejní koně. Krajské ředitelství policie Libereckého kraje se v říjnu roku 2020 zapojilo do společného projektu s polskými kolegy, který by měl zlepšit spolupráci v oblasti bezpečí obyvatel a turistů v polsko - českém pohraničí.
V pátek 3. června mohly v rámci projektu děti z mateřských, základních i středcních škol a také veřejnost z Frýdlantska vidět v mětstském parku ve Frýdlantu společnou ukázku práce policejních psovodů z Česka i Polska.
Více jak desítka psovodů z obou zemí předvedla se svými čtyřnohými parťáky ukázku poslušnosti, vyhledávání drog, zadržení pachatele, ale vůbec největší úspěch sklidil nový člen policejního týmu, policejní štěně ve výcviku. Ukázku mohla veřejnost vidět dvakrát, jak v dopoledních, tak i v odpoledních hodinách.
Nakonec se představili i policejní koně, které má nově Krajské ředitelství policie Libereckého kraje od 1. ledna 2022 a kteří sídlí právě ve Frýdlantu. Jízdní policie se nachází v Praze, Brně, ve Zlíně a nyní i v Libereckém kraji. Ti byli, stejně jako před nimi policejní pejsci, přivítáni s velkým nadšením a potleskem, a potěšili nejen malé návštěníky, ale i seniory.
PČR/Vladimíra Šrýtrová