Provoz u Zdislavy stál kvůli požáru rychlíku čtyři hodiny, evakuovaných bylo 97
AKTUALIZOVÁNO: Provoz na železniční trati u Zdislavy na Liberecku zastavil dnes zhruba na čtyři hodiny požár rychlíku. Z vlaku hasiči evakuovali 97 lidí, zranění neutrpěl nikdo. ČTK o tom informovali krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda a mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
"Obnovit provoz se podařilo ve 13:00," uvedla Friebová. Příčina požáru a výše škod jsou podle ní v šetření. "Víme, že požár vznikl od výfuku. Co se přesně stalo, je ale předmětem šetření," dodala mluvčí Správy železnic.
Požár zasáhl po 9:00 rychlík, který jel z Ústí nad Labem do Liberce. Hasiči k jeho uhašení vyslali pět jednotek. Hořelo v podlaze, kterou hasiči rozebírali a vyhledávali skrytá ohniska. Požár se jim podařilo lokalizovat před 11:00. Evakuované cestující odváželi drážní hasiči z místa požáru po železniční trati do stanice Zdislava. "Byl to necelý kilometr," dodal Sucharda.
čtk