Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vypěstoval, sklidil, zpracoval a vezl. Policisté načapali řidiče, který řídil pod vlivem marihuany

112
03. 02. 2021 | 14:32

Včera vrchní komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 32letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se dopustil v loňském roce. Tehdy byl 9. prosince kontrolován policisty z jabloneckého oddělení hlídkové služby při řízení vozidla Škoda Octavia na silnici první třídy číslo deset ve Velkých Hamrech.

marihuana
ilustrační foto

Policejní hlídka u něj v rámci kontroly provedla orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na látku THC. Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Řidič se následně po provedeném poučení také podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojeno s odběrem krve.

Na základě uvedeného pozitivního testu policisté provedli prohlídku vozidla, při které v batohu na předním sedadle na místě spolujezdce nalezli množství větší než malé sušiny rostlinného původu – marihuany. Provedeným šetřením následně policisté zjistili, že obviněný si v domě, ve kterém bydlí, zasadil, vypěstoval v pěstebním boxu, následně sklidil a dále zpracoval jednu rostlinu konopí. Z této poté vyrobil nejméně 40,4 g sušiny konopí, kterou přechovával pro svoji potřebu. Obviněný tedy neoprávněně vyrobil omamnou a psychotropní látku. Za spáchání uvedeného trestného činu mu nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

PČR/Dagmar Sochorová