Za ukradení autokamery za tři tisíce ze zaparkovaného auta hrozí zloději až dva roky vězení
Tento týden v noci z pondělí na úterý dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň pravého předního okna u vozidla Kia Ceed, které v té době bylo zaparkované před domem v ulici Hřbitovní v Jablonci nad Nisou.
Z tohoto vozu odcizil autokameru v hodnotě 3.500,- Kč a pouzdro na brýle. Na poškození vozidla jeho majiteli způsobil škodu v předběžné výši 5.000,- Kč. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří celý případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.
V souvislosti s tímto případem všem řidičům připomínáme, že i maličkost ponechaná viditelně ve vozidle, může vzbudit zájem nenechavce. Je navíc zcela zřejmé, že pachatel způsobil na vozidle větší škodu, než je hodnota samotných odcizených věci.
V mnoha případech majitelé vozidel nedbají na varování a nechávají ve vozidlech nejen cenné věci, ale také své osobní doklady. Řidiči a majitelé vozidel mohou podstatně ovlivnit to, aby se jejich vozidlo nestalo předmětem zájmu zloděje.
Doporučujeme:
• Při odchodu od vozidla zkontrolujte, zda jste řádně vozidlo zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka.
• Zjistěte, zda nejsou zvenčí vidět předměty, které jste nechali ve vozidle.
• Zkontrolujte, zda jste nenechali na viditelných místech vystavené hodnotné předměty, jako jsou kabelky, peněženky, kamery, fotoaparáty, počítačové komponenty, mobilní telefony, kufříky a další věci, které mohou být lákadlem pro zloděje (i obyčejná prázdná igelitová taška může zloděje přilákat).
• Důrazně připomínáme, že velkým lákadlem pro zloděje jsou kamery a navigační systémy.
• Navigační systém a kameru uschovejte na bezpečné místo, nebo vezměte s sebou.
• Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání.
• Pokud zjistíte, že Vám z vozidla byly odcizeny věci nebo byl vůz odcizen, vše oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší policejní oddělení.
• Nikdy s vykradeným vozidlem nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy.
• Nebuďte lhostejní, všímejte si svého okolí. V případě potřeby volejte na linku 158. Příště může být ohrožen Váš majetek a něčí pomoc Vám přijde vhod!
Muži, který v Josefově Dole poškodil zaparkované vozidlo, policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu
Včera policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili 53letému muži podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, kterého se dopustil tím, že 4. ledna letošního roku večer mezi půl osmou a půl devátou hodinou poškodil několika vrypy lak levých předních dveří u vozidla VW Touareg, které v té době bylo zaparkované poblíž vlakové stanice v obci Josefův Důl.
Dále poškodil i plastový kryt u levého zpětného zrcátka. Majiteli vozu tak způsobil škodu ve výši 26.179,- Kč. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
PČR/Dagmar Sochorová