Kontrolní den ukázal, že výstavba bioplynové stanice probíhá v Mladé Boleslavi podle plánu

11. 07. 2022 | 16:20

Stavební práce na odpadové bioplynové stanici v Mladé Boleslavi, které započaly na konci minulého roku probíhají podle stanoveného harmonogramu. Během prezentačního kontrolního dne se o tom mohli přesvědčit i zástupci investora, které staveništěm provedl vedoucí projektu ze SYNER, s.r.o, Ondřej Jandejsek.

bio6
Foto z kontrolního dne: SYNER

Stanice vyrůstá na okraji průmyslové zóny Plazy a je součástí připravovaného celistvého programu EVO_luce, jenž má cíl stát se jedním z největších a nejmodernějších infrastrukturálních center ekologického využití odpadu v České republice.

Realizací tohoto projektu dojde ke zkvalitnění nakládání s odpady a navýšení kapacity jejich zpracování či třídění. Nový provoz má ročně zpracovat 25 000 tun biologicky rozložitelných odpadů - zpočátku převážně z jídelen, restaurací a obchodů s potravinami. Po plánovaném rozšíření areálu o třídicí linku a stanici CNG bude areál schopný částečně zpracovávat i komunální odpad, tedy jeho biologicky rozložitelnou část. Produkt z bioplynové stanice tak bude využíván i jako palivo pro pohon autobusů na stlačený plyn v městské hromadné dopravě.

TZ SYNER

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace