Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

SYNER obsadil 6. místo v anketě TOP Zaměstnavatelé. V kategorii stavebnictví předběhl v žebříčku například německý gigant Hochtief

20. 02. 2024 | 11:35

Studie TOP Zaměstnavatelé 2024 je projektem Asociace studentů a absolventů, který každoročně probíhá napříč tuzemskými vysokými a středními školami. Smyslem projektu je poskytnout údaje celému studentskému světu, kdo jsou nejlepší zaměstnavatelé a kde by se případní budoucí absolventi měli ucházet o práci. Data firmám mimo jiné naznačují, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem.

Syner Telehouse+Hagibor tisk-41
Foto: SYNER

Sběr dat probíhá formou on-line dotazníku připraveném výzkumnou agenturou, která využívá k sestavení otázek zkušenosti sociologů i know-how z předchozích ročníků.

Pořadí společností jednotlivých kategorií je stanoveno dle výsledků dotazníků. Každý rok probíhá revize otázek v průzkumu, reflektuje trendy v oblasti zaměstnávání studentů a absolventů vysokých škol.

V kategorii stavebnictví se v první desítce SYNER objevuje poněkolikáté. Například v roce 2022 obsadil desáté místo, loni se dokonce posunul o dva stupínky výš. Letošní 13. ročník byl však pro libereckou stavební společnost zatím vůbec nejúspěšnější, když jej respondenti posunuli opět vpřed a to na 6. místo. SYNER tak dosáhl v průzkumu historicky nejlepšího výsledku, když v žebříčku přeskočil i mezinárodní konkurenty, jakými jsou například španělská OHLA ŽS nebo dokonce největší německou stavební společnost Hochtief. Ukazuje se tak, že studenti vnímají české stavebnictví jako velice kvalitní a na vysoké úrovni.

TZ/SYNER