SYNER v Hradci Králové postavil regionální centrálu Československé obchodní banky pro tisícovku zaměstnanců

24. 09. 2021 | 9:02

Československá obchodní banka (ČSOB) v Hradci Králové otevřela regionální centrálu s tisícovkou zaměstnanců. Budova s kapacitou 1050 pracovníků, kterou realizovala stavební společnost SYNER sídlicí v Liberci, stojí u kongresového centra Aldis na levém břehu Labe poblíž centra města, její stavba začala v prosinci 2018.

čsob2
Dokončená budova ČSOB v Hradci Králové. Další snímky pohledného díla, včetně snímku z průběhu výstavby, jsou dole ve fotogalerii.

Většinu pracovníků hradecké centrály tvoří lidé, které banka dříve měla na čtyřech různých místech v Hradci Králové. Náklady na výstavbu objektu, který má 4,1 hektaru užitné plochy, banka nezveřejnila.

Zhruba polovinu osazenstva centrály tvoří pracovníci klientského centra, které zahrnuje i call centrum. Další významnou část tvoří asi 350 pracovníků zpracovatelského centra. V budově sídlí i obchodní útvary pro korporátní a firemní klientelu, privátní banka a ČSOB Leasing. Pro veřejnost je v budově možnost stravování. "Na začátku příštího roku se klientům otevře pobočka banky a České pošty," uvedla členka představenstva ČSOB Marcela Suchánková.

Stříhání pásky se zúčastnil i spolumajitel SYNERu Petr Syrovátko (druhý zleva).

Budova, kterou postavila firma SYNER, má pět nadzemních podlaží a dvě podzemní, v nichž je přes 300 parkovacích míst pro auta. Střecha je porostlá zelení. "Objekt je vytápěn a chlazen tepelnými čerpadly. Jako zdroj energie slouží 107 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů. Objekt není napojen na zdroj jiného energetického média kromě elektrické energie," uvedl ředitel výstavby budov ČSOB Ivo Koukol. Banka tvrdí, že budova je díky použitým technologiím jednou z nejmodernějších budov v Evropě.

Objekt je poslední v řadě velkých budov na Eliščině nábřeží. ČSOB projekt chystala delší dobu. V říjnu 2015 podepsala s městem smlouvu o prodeji 8128 metrů čtverečních pozemků v zóně Aldis za 28,45 milionu korun. Následně si pro podobu stavby vybrala návrh ateliéru Projektil architekti, který již v Hradci Králové navrhl budovu Studijní a vědecké knihovny oceněnou v roce 2009 titulem Stavba roku.

ČSOB patří mezi největší tuzemské banky. Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 13 procent na 268 miliard korun. Je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace